Hurtownia POSEJDON

 

Hurtownia POSEJDON

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Założyciele i właściciele firmy:

Sławomir Lewandowski i Janusz Gronek


Historia

Początki firmy sięgają lat 90-tych, kiedy to dnia 1 września 1995 roku powstała spółka pod nazwą Przedsiębiorstwo Handlowe Posejdon Spółka Cywilna, którą założyli: Sławomir Lewandowski i Janusz Gronek. Pierwotnie głównym celem firmy była sprzedaż hurtowa piwa, wina i napoi. Spółka prowadziła działalność w wynajętych pomieszczeniach od Fabryki Maszyn Rolniczych "Agrometr Unia" przy ul. Włodka 15. Początkowo firma Posejdon zatrudniała 2-5 pracowników. Stopniowe zdobywanie rynków zbytu i poszerzanie asortymentu pozwoliło na rozwój firmy i wzrost zatrudnienia.

           W roku 1996 jako pierwsi w naszej branży i  regionie kujawsko-pomorskim rozpoczęliśmy aktywną i bezpośrednią sprzedaż do klienta, poprzez sprzedaż w terenie z samochodu. Następnie w kolejnym roku rozpoczęliśmy sprzedaż przez przedstawiciela handlowego. W 1998 roku zatrudnialiśmy już 16-tu pracowników. Prawidłowy dobór pracowników i przedstawicieli handlowych przyczynił się do rozwoju firmy. 

              W 1998 roku dokonaliśmy zakupu pomieszczeń i magazynów o powierzchni 400 m2 przy ul. Włodka 16 od Syndyka Masy Upadłościowej F.M.R. "Agrometr UNIA". Zakupione obiekty zostały zmodernizowane i przystosowane do prowadzenia działalności. Zmiana miejsca prowadzenia działalności okazała się pozytywnym posunięciem i umożliwiła dalszą ewolucję firmy. Zmotywowała nas do ponownego zwiększenia asortymentu i do podpisania pierwszych umów dystrybucyjnych na wybrane produkty. Dynamiczny rozwój firmy i wzrost obrotów dały możliwość rozbudowy magazynów i zakupu nowych środków transportu. Powierzchnia magazynów po rozbudowie wynosi 900 m2.

            Pod koniec 2002 roku wprowadziliśmy system elektronicznego zamawiania towarów, którym posługują się nasi przedstawiciele handlowi, jednocześnie zmodernizowaliśmy sieć informatyczną i oprogramowanie w naszej firmie. Wprowadzenie tych zmian znacznie poprawiło jakość naszych usług. W lipcu 2003 roku podpisaliśmy kontrakt na sprzedaż i dystrybucję produktów PEPSI-COLA General Bottlers Poland z wyłącznością w regionie naszego działania, co spowodowało uruchomienie kolejnych inwestycji i poprawę naszej konkurencyjności na rynku. Takie działania spowodowały kolejne powiększenie powierzchni magazynowej do 1400 m2. To  przyczyniło się do podpisania kolejnych umów na usługi logistyczne i magazynowania oraz dystrybucję w coraz szerszym zakresie.

            W 2005 roku zmieniliśmy formę prawną na spółkę prawa handlowego wpisaną do krajowego rejestru przedsiębiorców pod numerem KRS 0000013330 pod nazwą P.H. POSEJDON Sławomir Lewandowski, Janusz Gronek Sp. j.

            Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom naszych klientów, w styczniu 2009 roku rozszerzyliśmy nasz asortyment o alkohole mocne pow. 18% alkoholu ( wódki, likiery, koniaki, whisky, spirytus itp.) od największych producentów i dystrybutorów alkoholi z całej Polski.

            Kolejnym dużym krokiem było nabycie udziałów w spółce SIGMA Sp. z o.o. z Gdańska, która zajmuje się obrotem hurtowym Alkoholami mocnymi i skupia znaczące hurtownie alkoholowe z rynku hurtowego w Polsce.

        W roku 2013 zmieniliśmy formę prawną na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością wpisaną do krajowego rejestru przedsiębiorców pod numerem KRS 0000439918 pod nazwą POSEJDON-Dystrybucja Sp. z o.o.

         Istotny etap w rozwoju firmy Posejdon nastapił w grudniu 2015 roku. Wówczas przenieśliśmy się do nowo wybudowanego przez Nas Centrum Logistycznego mieszczącego się przy ul. Łyskowskiego 43A w Grudziądzu.

         Dysponujemy nowoczesnym taborem samochodów dostawczych i ciężarowych różnej ładowności w nienagannym stanie technicznym o masie towarowej ok. 100 ton. Większa część sprzedaży odbywa się za pośrednictwem sześciu mobilnych Przedstawicieli Handlowych oraz Tele sprzedawców z biura. Aktywną sprzedaż prowadzimy z około 1000-em odbiorców w odległości 60 km z wszystkimi miastami sąsiadującymi  wokół Grudziądza.

          W chwili obecnej zatrudniamy kadrę liczącą 50 kompetentnych i wyspecjalizowanych pracowników w każdym obszarze działalności firmy, którzy służą wszystkim klientom fachowym doradztwem i pomocą. Wszystko, co robimy, jest z myślą o naszych klientach, którym oferujemy szeroką ofertę asortymentową oraz dogodne warunki handlowe. Gwarantujemy niskie ceny poprzez stosowanie korzystnych upustów oraz akcji promocyjnych, które wspieramy szerokim wachlarzem materiałów reklamowych w formie gazetek.

Nieustannie prowadzimy zmiany w modernizacji magazynów, środków transportowych i systemów informatycznych celem usprawnienia procesów obsługi klientów.

Zapraszamy Państwa do nawiązania z  hurtownią Posejdon stałej współpracy, a my z naszej strony  zapewnimy profesjonalną obsługę, sumienność i rzetelność nawet w najbardziej gorące dni lata. 

 

 


 

Nasi handlowcy

 

obszar działania nazwisko imię telefon
 rejon Brodnica, Jabłonowo, Wąbrzeźno, Radzyń Chełmiński MICHALSKI DAMIAN 607281974
 rejon Dragacz, Kwidzyn, Paparzyn, Gardeja ŁEPEK WOJCIECH 600987183
 rejon Grudziądz Wsch. KRZEMIŃSKI WOJCIECH 888953175
 rejon Grudziądz Zach. CYBULSKI KRZYSZTOF 605427108
 rejon Nowe, Łasin, Kisielice, Biskupiec, Gruta, Świecie n.Osą KORNACKI JERZY 601974209
 rejon Świecie, Laskowice, Lniano, Bukowiec, Chełmno, Papowo, Kijewo Królewskie KLIMEK MICHAŁ 501198055
 rejon Nowe, Osie, Tleń, Osiek, Łasin,  Świecie n.Osą, Rywałd, Linowo, JAGUSZ WOJCIECH 607544524
 rejon Grudziądz Świecie, Jeżewo, Laskowice,Drzycim, Wąbrzeżno, Płużnica,Mełno, Lisewo; CYMERMAN MARCIN 669978754

 

 
­